|
Szkoła im Henryka Sienkiewicza została wybudowana w 1930r. Początkowo liczyła 15 oddziałów. We wrześniu 1939, na krótko, budynek stal się miejscem mobilizacji 25 PP. W czasie okupacji w budynek był siedziba niemieckich żołnierzy. Po wyzwoleniu umieszczono w nim szpital wojskowy. W 1950 roku szkoła została przekształcona w Liceum Ogólnokształcące i Szkole Podstawowa TPD. Polecamy: Biuletyn okolicznościowy wydany z okazji pierwszego spotkania klasy maturalnej 11B w dn. 21 czerwca 2003r. - opracowany i udostępniony przez Pana Marka Tomczyńskiego ![]() |
||






