Szkoła im Henryka Sienkiewicza została wybudowana w 1930r. Początkowo liczyła 15 oddziałów. We wrześniu 1939, na krótko, budynek stal się miejscem mobilizacji 25 PP. W czasie okupacji w budynek był siedziba niemieckich żołnierzy. Po wyzwoleniu umieszczono w nim szpital wojskowy. W 1950 roku szkoła została przekształcona w Liceum Ogólnokształcące i Szkole Podstawowa TPD.

Polecamy:

Biuletyn okolicznościowy wydany z okazji pierwszego spotkania klasy maturalnej 11B w dn. 21 czerwca 2003r. - opracowany i udostępniony przez Pana Marka Tomczyńskiego

  • Szkoła nr 11Szkoła nr 11
    14582 hits
  • SzkołaSzkoła
    12428 hits
  • SzkołaSzkoła
    10904 hits
  • OkupacjaOkupacja
    15297 hits
  • ul. Szmidtaul. Szmidta
    17208 hits
  • Jadwiga LudwikowskaJadwiga Ludwikowska
    22317 hits