Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na "Krakówce"

Świątynia murowana, wzniesiona staraniem proboszcza piotrkowskiego księdza Spytka w latach 1372–1373.
Ufundował ją starosta sieradzki, następnie piotrkowski Jan Kmita z Wiśnicza. Pierwotnie była to gotycka budowla, obecnie bezstylowa, orientowana. Posiada jedna nawę i niewielką zakrystie. Obecny wygląd kościoła pochodzi z 1900 roku. Wyposażenie pochodzi z XVII i XVIII wieku.

Historia kościoła

  • Kościół Panny Marii  1863r.Kościół Panny Marii 1863r.
    18697 hits
  • kościółek Panny Marikościółek Panny Mari
    13004 hits
  • Kościół Panny MaryiKościół Panny Maryi
    21207 hits
  • Widok od wschoduWidok od wschodu
    14078 hits
  • Widok od północyWidok od północy
    11410 hits
  • Nawa głównaNawa główna
    14172 hits
  • Ołtarz głównyOłtarz główny
    13991 hits
  • Ołtarz głównyOłtarz główny
    13686 hits
  • Epitafium Marianny PotockiejEpitafium Marianny Potockiej
    11314 hits
  • Obraz: św. PiotrObraz: św. Piotr
    12244 hits
  • Obraz: św. PawełObraz: św. Paweł
    12285 hits
  • Drzwi z okuciamiDrzwi z okuciami
    13239 hits
  • Krzyż i pas kontuszowyKrzyż i pas kontuszowy
    10248 hits
  • Kościół P.Maryi na Kr.Przedmieściu 1919r.Kościół P.Maryi na Kr.Przedmieściu 1919r.
    19795 hits
  • Kościół NMP  1927r.Kościół NMP 1927r.
    16981 hits